Thursday, November 10, 2016

Better Butter?

So who in the world pays $9.79 for ONE POUND OF BUTTER?

Just wondering.

3 comments:

  1. Not me but I am sure there is someone out there that will pick this up and put it in their cart!! Totally crazy because I could make many meals with that $10 and would go into heart failure if I had to pay that much for butter!!!

    ReplyDelete
  2. Not me either. I only buy it on sale which was the first of November for 1.99. I know it's not "organic" but it was Land O' Lakes. I'm not willing to pay a chunk for something g that says organic, because there are several definitions of organic out there.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Somebody, somewhere is buying it or the stores would not sell it. I wonder if THAT person will ever admit it?

      Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...